SANAT, TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

Tanıtım

Geniş anlamıyla sanat, duygu ve güzelliğin farklı şekillerde özgün anlatımı; tasarım ise bu anlatım sırasında yönlendirici olan düşünce ile çeşitli uygulamalardır. Açıklanan yönleriyle sanat ve tasarım, evrensel değerlerin gelişimine katkıda bulunan, aynı zamanda birbirini tamamlayan iki olgudur.  

Bu çerçevede, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde sanatın farklı alanlarında özgün ürünler ortaya koyabilen, ürünlerini insanlığın hizmetine sunabilen, kendi kültürel ve tarihi özellikleriyle çağdaş değerleri harmanlayarak sanata, tasarıma ve mimarlığa yeni yorumlar katabilen, sorgulayan, gözlemleyen, bilimsel gelişmeleri yakından takip eden araştırmacı yetiştirmek hedeflenmektedir

Fakültemizde bölümler yapılanma aşamasındadır. Bölümlerin bünyesinde, yukarıda belirtilen hedeflere uygun eğitim verebilecek ve araştırmacı yetiştirebilecek uluslararası vizyona sahip öğretim elemanları yer alacaktır. Bilim, teknoloji ve endüstride uygulanabilir özgün sanat,tasarım ve mimarlık ürünlerinin ortaya konabilmesi ve bunları yapacak yeteneklere sahip sanatçı, tasarımcı ve araştırmacıların yetiştirilebilmesi için sınıf, atölye ve laboratuar gibi mekânlarla yüksek donanıma sahip birimler oluşturulacaktır.

DOSYALAR

TARİH DOSYA ADI İNDİR
12.12.2020 Tanıtım Kataloğu