Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Tanıtım

Geniş anlamıyla sanat, duygu ve güzelliğin farklı şekillerde özgün anlatımı; tasarım ise bu anlatım sırasında yönlendirici olan düşünce ile çeşitli uygulamalardır. Açıklanan yönleriyle sanat ve tasarım, evrensel değerlerin gelişimine katkıda bulunan, aynı zamanda birbirini tamamlayan iki olgudur.  

Bu çerçevede, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde sanatın farklı alanlarında özgün ürünler ortaya koyabilen, ürünlerini insanlığın hizmetine sunabilen, kendi kültürel ve tarihi özellikleriyle çağdaş değerleri harmanlayarak sanata, tasarıma ve mimarlığa yeni yorumlar katabilen, sorgulayan, gözlemleyen, bilimsel gelişmeleri yakından takip eden bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Fakültemiz, bilim, teknoloji ve endüstride uygulanabilir özgün sanat, tasarım ve mimarlık ürünlerinin ortaya konabilmesi ve bunları yapacak yeteneklere sahip sanatçı, tasarımcı ve araştırmacıların yetiştirilebilmesi amacıyla eğitim vermektedir.

Fakültemizde, Türk Musikisi Bölümü, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ve Sahne Sanatları Bölümü aktif olarak eğitim vermektedir. Mimarlık ve Şehir ve Bölge Planlanma bölümleri yapılanma aşamasındadır. Bölümlerimiz bünyesinde hedeflerimize uygun eğitim verebilen, nitelikli meslek insanları ve araştırmacılar yetiştirebilecek, uluslararası vizyona sahip öğretim elemanları yer almaktadır.

DOSYALAR

TARİH DOSYA ADI İNDİR
03.08.2023 Fakülte Tanıtım Kataloğu