Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Çift Ana Dal/Yan Dal

ÇİFT ANA DAL LİSANS PROGRAMI

Bir lisans programına kayıtlı olan öğrenciler, bu lisans programına ek olarak üniversitemizde başka bir lisans programına da eş zamanlı kayıt yaptırabilir. Bu ikinci lisans programına çift ana dal lisans programı denir. Bu programı tamamlayan öğrencilere, kayıtlı oldukları lisans programı diplomasına ek olarak çift ana dal lisans diploması verilir. Çift ana dal programlarına ilişkin esaslar senato tarafından belirlenir. 

YAN DAL PROGRAMI

Bir lisans programına kayıtlı olan öğrenciler, bu lisans programına ek olarak üniversitede diğer bir lisans programının belirli sayıda dersinden oluşan bir yan dal programına kayıt yaptırabilir. Yan dal programı bir lisans programı değildir. Bu programı tamamlayan öğrencilere bir sertifika verilir. Yan dal programlarına ilişkin esaslar senato tarafından belirlenir.

Fakültemize diğer fakültelerden Çift Ana Dal(ÇAP) - Yan Dal öğrencileri kabul edilmemektedir. Fakat fakültemiz öğrencisi olup diğer fakültelerde ÇAP - Yan Dal programlarına katılmak isteyen öğrenciler, ilgili fakültelerin kabulü halinde bu imkandan faydalanabileceklerdir.

Fakültemizde öğrenci alımı yapmakta olan Türk Musikisi Bölümü ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin çift ana dal ve yan dal yapabilecekleri program bilgilerine ve ilgili mevzuata aşağıdaki dosyalar aracılığıyla, program başvuru takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

DOSYALAR

TARİH DOSYA ADI İNDİR
06.08.2021 İMÜ Çift Ana Dal Programı Yönergesi
06.08.2021 İMÜ 2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı Çift Ana Dal Programı Kontenjanları
06.08.2021 İMÜ Yan Dal Programı Yönergesi
06.08.2021 İMÜ 2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı Yan Dal Programı Kontenjanları