Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Üniversitemizde Mezuniyet Programları Coşkuyla Gerçekleşti

03.07.2023

Üniversitemizde 19 – 22 Haziran tarihleri arasında  mezuniyet heyecanı yaşandı. 2022 – 2023 akademik yılı mezuniyet programları, öğrencilerin katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Akademisyenler,  öğrenciler,  aileleri ve diğer yakınları mezuniyet törenimizde  unutulmaz anlar yaşadı. Program 19 Haziran Pazartesi günü saat 9:00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşın ile başladı. Ardından Türk Musikisi bölümümüzün değerli öğretim üyelerinden  Dr. Öğr. Üyesi Seda TÜFEKÇİOĞLU ve Dr. Öğr. Üyesi Deniz TUNÇER tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile mezuniyet coşkusu başladı.

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Turizm Fakültesi mezunlarımız ile başlayan program, Hukuk Fakültesi, Tıp Fakültesi, 20 Haziran Salı günü Edebiyat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, 21 Haziran Çarşamba günü Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, 22 Haziran Perşembe günü Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi ile hafta boyunca devam etti.

Üniversitemiz Güney Yerleşkesi’nde gerçekleşen mezuniyet törenine; mezun öğrenciler ve ailelerinin yanı sıra Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül, Prof. Dr. Fatih Sarıoğlu, Prof. Dr. Nuriye Akbay, Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, Adıyaman Milletvekili Mustafa Alkayış, Kadıköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Sadık Aslan, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ekrem Tak, üniversite yönetimi, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve protokol üyeleri katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından, mezun öğrencilerimiz ile ailelerinin büyük bir heyecanla katıldığı mezuniyet törenlerinde, dekanlarımızın konuşmalarının ardından fakültelerini derece ile bitiren öğrencilerimiz katılımcılara hitaben konuşmalar yaptı. Dereceye giren öğrencilerimiz ile tüm mezunlarımız sahneye davet edildi ve hocalarımız tarafından kendilerine mezuniyet belgeleri takdim edildi.

Öğrenciler, cüppeleriyle ve kepleriyle birlikte alanı doldururken, aileleri ve sevdikleri onları gururla izledi. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı mezuniyet törenlerimiz mezun öğrencilerimizin kep atma ve toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ailesi olarak; sevgili mezunlarımıza başarılar diliyor, kıymetli ailelerini tebrik ediyor ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz.