Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Öğrencimiz Tuba Aydın’ın Resimlediği Çocuk Kitabı Yayımlandı

10.04.2023

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencimiz Tuba Aydın, Meftun Kocakaya Bayır’ın yazdığı “Ardıç Kuşu ile Renklenen Dünya” isimli çocuk kitabını resimledi. İlkokul-ortaokul dönemi çocuklara hitap eden ve “tüm çocukların kendi renklerini, ışığını keşfetmeleri için rehber niteliğinde bir eser” olarak tanımlanan kitap, Yeni İnsan Yayınevi tarafından basıldı ve raflarda yerini aldı. Öğrencimiz duygularını şu sözlerle ifade etti:

Hayalim olan çocuk kitabı çizerliğine adım adım yürürken bu adımları doğru atabildiğimi görmek, beni çok mutlu edip gururlandırıyor. Bu kitap bir yayınevi ile yaptığım ilk çalışmam ve resimlemeden dizgisine, basımından raflara düşene kadar duyduğum heyecan çok özel. 

Hayallerime daha sıkı sarılabilmemi sağlayan, beni her defasında tüm güler yüzü ve ilgisiyle motive eden çok sevgili hocam Aslı İgit'e, çocukların kendi renk ve ışıklarını keşfedebilmeleri için onların hayal dünyasına dokunan bir hikâye yazdığı için sevgili yazar Meftun Kocakaya Bayır'a, bu projede bana yer veren ve kitabı resimlediğim süre boyunca hep destek olan, Yeni İnsan Yayınevi'ne çok teşekkür ediyorum.”

Öğrencimizi; bizleri gururlandıran başarısından dolayı kutluyor, daha nice başarılarını duymayı ve destek olmayı gönülden temenni ediyoruz.