Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Görsel İletişim Tasarımı Öğrencileri “Lighthouse VFX” Stüdyosunu Ziyaret Etti

06.05.2024

Görsel İletişim Bölümü öğrencilerinin tasarımın farklı alanlarında sektörden insanlarla buluşup onların profesyonel deneyimlerinden faydalanmaları amacıyla planlanan 2024 yılı sektör gezilerinin ilki Lighthouse VFX stüdyosuna gerçekleşti.

21 ve 28 Mart tarihlerinde başta bölüm başkanımız Prof.Dr. Doğan Arslan olmak üzere bölüm hocalarımızdan Doç.Dr. Özge Sayılgan, Doç.Dr. Aslı İgit, Öğr. Gör. Enes Bilgin ve Arş. Gör. Zeynep Büşra Demir’in eşlik ettiği geziye, portfolyolarıyla başvuranlar arasından seçilen iki ayrı öğrenci grubu katıldı. 3B animasyon ve görsel efekt üzerine yoğunlaşan stüdyonun değerli sanatçı ve tasarımcıları, sektörde yaşadıkları deneyimleri ve profesyonel çalışmalarını paylaştıkları öğrencilerimize büyük ilham kaynağı oldular. Öğrencilerimiz aynı zamanda stüdyo bünyesinde 3B tasarımcı olan 2022-2023 senesi mezunlarımızdan Muhammed Halit Küçük ve Melisa Öztürk’ten kişisel deneyimlerini dinleme şansı buldular.

Bölüm olarak öğrencilerimize bu fırsatı sağladıkları için başta Arman Şernaz ve Gamze Şernaz’a, mezunlarımıza ve tüm Lighthouse VFX ekibine çok teşekkür ediyor ve sektör gezilerimizin sene içerisinde farklı alanlarla devam edeceğini mutlulukla duyuruyoruz.