Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Görsel İletişim Tasarımı Öğrencileri 42. Grafik Tasarım Sergisi’ni Ziyaret Etti

02.01.2024

Üniversitemiz Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri ve akademik kadrosu, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından 1981 yılından bu yana düzenlenen Grafik Tasarım Sergisi’nin 42’ncisini, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Acıbadem kampüsünde 28 Aralık 2023 tarihinde ziyaret etti. Sergide bir yıl içinde jüriler tarafından seçilen en iyi çalışmalar yer aldı.

Sergiye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Doğan Arslan ve bölümün akademik kadrosundan yer alan Doç. Dr. Özge Sayılgan, Doç. Dr. Aslı İgit, Öğr. Gör. Dr. Filiz Kara Bilgin, Öğr. Gör. Enes Bilgin ve Arş. Gör. Zeynep Büşra Demir ile çok sayıda öğrencimiz ştirak ettiler. Grafik tasarım alanında sergilenen çalışmaları inceleyen öğrencilerimiz, afiş çalışmalarından logo, kitap kapağı ve ambalaj tasarımlarına kadar birçok alanda fikir alma fırsatı buldu.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü tarafından her eğitim ve öğretim döneminde çeşitli galeriler, müzeler ve diğer tasarım mekanlarına düzenlenen geziler ve ziyaretler, öğrencilerin İstanbul’daki sanat ve kültür mekanlarını tanıması, tasarımcıların ilham alması ve  mesleğin genç isimleri için bir teşvik ve motivasyon kaynağı olması bakımından da büyük önem taşımaktadır.