Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü “Stop Motion Animasyon Buluşmaları” Gerçekleşti

27.10.2022

Üniversitemiz Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ve İMÜ Sanat Tasarım Topluluğu’nun ortaklaşa düzenlediği “Stop Motion Buluşmaları”, 25 Ekim Salı günü, İMÜ Ziraat Bankası Kütüphanesi Bankkart Salonu´nda gerçekleşti.

Etkinlik kapsamında davet edilen tasarımcılar Ediz Anavi, Barış Çorak ve İrem Nur Terzi, stop motion animasyon hakkında önemli bilgiler verdi. Canlandırma sanatı nedir, kısa film ve reklamcılık alanlarında nasıl kullanılır, stop-motion animasyon nasıl bir hazırlık sürecinden geçerek izleyici karşısına çıkar ve yapımında önemli tüyolar nelerdir gibi pek çok bilgiyi öğrencilerimizle paylaşan tasarımcılar, mesleklerini tüm zorluklarına rağmen çok severek yaptıklarının da altını çizdi. 

Etkinlikte tartışılan konular arasında dijital dünyanın yapay zekâ teknolojileri giderek gelişirken, tasarımcı olmanın anlamı, zanaat yaparak sektörde var olmanın önem ve gerekliliği dikkat çekti. Etkinlik, öğrencilerimize ilham vererek animasyon konusuna daha çok merak duymalarına yardımcı olmak ve hizmet içi eğitim imkanı sunmak bakımından bütüncül fayda sağladı.