Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğrencimizden Dijital Oyun Tasarımı Alanında Gururlandıran Başarı

26.03.2024

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden Cemre Su Öner, BUG Lab Tekmer tarafından düzenlenen ve ABD Konsolosluğunun desteklediği Bahçeşehir Üniversitesi “Techcamp Istanbul 2024” etkinliğinde ekibiyle birlikte büyük bir başarıya imza attı. 6-8 Şubat arasında gerçekleştirilen eğitimler sonrasında 3 günlük hackathon’a katılan ve deprem konulu dijital bir oyun tasarlayan ekipte öğrencimiz “3D Artist” (Dijital 3B Modelleme Sanatçısı) olarak görev aldı. 

Öğrencimiz tasarladıkları oyunu kısaca şöyle anlattı: “Ekibim ve ben deprem sonrasına ve bu konuda travması olan kişilere yönelik bir oyun hazırladık. Hazırladığımız oyun (Upswing) travmanın 5 aşamasını ele alıyor ve her bir aşama için belirlediği mekanikleri kullanıyor. Temel amacımız kendini yalnız ve umutsuz hisseden kişinin umut arayışını, onu kendi içinde bulmasını ve iyileşmesini göstermek.” Oyuna bu linkten erişebilirsiniz.

Proje sonunda en iyi ilk 5 oyun arasına seçilen Upswing, 3 ay boyunca geliştirme desteği almaya hak kazandı. Oyun ekibini başarısından dolayı kutluyor, bölümü gururlandıran öğrencimiz Cemre Su Öner’in nice başarılarını görmeyi arzu ediyoruz.