Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Uluslararası Güzel Sanatlar ve Baskı Konferansı

02.02.2023

Uluslararası Güzel Sanatlar ve Baskı Konferansı (IFAPC), 2-3 Şubat 2023 tarihlerinde Dubai’de gerçekleştiriliyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu önderliğinde organize edilen konferansa, İstanbul Medeniyet Üniversitesi de paydaş olarak katkı sağlamaktadır. Prof. Dr. Ayşe Derya Kahraman tarafından yürütülecek konferans, geleneksel sanatlar, Metaverse, grafiti, NFT gibi sanat dallarını ve daha birçok alanı kapsamaktadır. Konferansa, yüz yüze ve çevrim içi platformlardan katılmak mümkün olacaktır.

Uluslararası Güzel Sanatlar ve Baskı Konferansı’na; Dubai Amerikan Üniversitesi, Polanya-Japonya Bilgi Teknolojileri Akademisi, Iowa Şehir Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Bolu İzzet Baysal Üniversitesi de paydaş üniversite olarak katkı sağlamaktadır. Dubai Kültür ve Bilim Derneği de konferans çerçevesinde “Hayal Ediyorum…” konulu Uluslararası Çağdaş Afiş Tasarımı sergisine ev sahipliği yapacaktır. Konferansın başlayacağı günlerde ayrıca sanal ortamda Karışık Sanat ve Tasarım Sergisi ile, bazı solo sergiler de açılacaktır.

Konferansın ana konuşmacıları arasında Prof. Arafat El Naim, Prof. Dr. Agnieszka Ziemiszewska, Prof. Christopher Scott ve Üniversitemiz Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Doç.Dr. Doğan Arslan yer almaktadır. Konferansın koordinatörlerinden öğretim üyemiz Doç.Dr. Doğan Arslan, sanat ve tasarım odaklı konferansın 2023 senesinin önemli akademik etkinliklerinden birisi olacağını belirtmektedir.

Konferansa katılım ve diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.