Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Dekanlık Söyleşileri: Türkiye’de Acil Durum Mimarlığı

26.05.2022

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi himayesinde hazırlanan ve yapımcılığını Prof.Dr. Ali Tan'ın yaptığı; eğitim, tarih, sanat, mimarlık, kent, çevre, peyzaj, ekoloji ve daha pek çok konuya yer verilen   "Dekanlık Söyleşileri" serisinin beşinci yüz yüze etkinliği 26 Mayıs 2022 saat 11:00’da yapılacaktır.

Mimarlık bölümü öğretim görevlisi Dr. Sevcan Ercan Graham, "Türkiye’de Acil Durum Mimarlığı" isimli konuşmasında, editörlerinden ve yazarlarından biri olduğu ve 2021 yılında yayınlanan Türkiye’de Acil Durum Mimarlıkları: Kültürel Miras, Yerinden Etme ve Afet başlıklı kitabın oluşma sürecinden ve içeriğinden bahsedecektir.

Bu derleme kitap, Türkiye’deki olağanüstü hâl durumuyla ilgili yapılan mevcut politik analizlerin ötesine geçmeyi hedeflemekte ve söz konusu durumun sadece politika ve mevzuatla önceden belirlenmeyip yapılı çevre yoluyla üretilen, düzenlenen, yayılan ve tartışılan bir olgu olduğunu savunmaktadır. Kitabın katılımcıları, son on sene içinde Türkiye’de gerçekleştirdikleri ampirik, eleştirel ve mekânsal araştırmaları üzerinden kültürel miras, yerinden etme ve afet kavramlarını incelemektedirler.

Etkinlik ilgilenen herkesin katılımına açıktır.

Yer: İMÜ Göztepe Kuzey Kampüsü, F Blok Toplantı Salonu
Tarih: 26.05.2022
Saat: 11:00