Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

IMU011 Yabancı Dil I (İngilizce) Ara Sınavı ile İlgili Bilgilendirme

10.11.2022

IMU011 Yabancı Dil I (İngilizce) Ara Sınavı ile İlgili Bilgilendirme (Diş Hekimliği ve Tıp Fakülteleri Hariç)

 • 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılı Yabancı Dil (İngilizce) I Ara Sınavı 11.11.2022 çevrim içi (online) olarak yapılacaktır. Sınava ilk 7 haftanın konuları dahildir. Sınav 25 adet sorudan oluşmaktadır ve sınav süresi 35 dakikadır. Bu süre içinde sınavınızı tamamlamanız gerekmektedir.
 • Çevrim içi sınav için Yabancı Dil I (IMU 011) dersi için kaydolduğunuz CANVAS sınıfları kullanılacaktır. CANVAS sınıfınıza kaydolduysanız tekrar kayıt yapmanız gerekmemektedir. Eğer kayıtlı iseniz “Hesap-Ayarlar-Ayarları Düzenle” kısmından “Tam Ad” ve “Kullanıcı Adı” bölümlerini aşağıdaki maddede anlatıldığı gibi düzenlediğinizden emin olunuz.
 • Henüz CANVAS sınıfına kaydolmadıysanız sınava erişim sağlayacağınız CANVAS platformuna https://canvas.instructure.com/register adresinden ulaşmanız gerekmektedir.
 • CANVAS'a kaydolmak için “Öğrenciyim/ I am a student” sekmesine tıklayın ve ardından “Öğrenci Kayıt/Student Signup” penceresindeki bilgileri doldurun. Hocalarınızın ders kaydı için sizlerle UBYS üzerinden paylaşmış olduğu katılım kodunu “Katılım Kodu” bölümüne girmeyi unutmayınız.

Önemli: “Tam Ad” ve “Kullanıcı Adı” kısımlarını doldururken ikisini de Ad Soyad Bölüm Adı şeklinde herhangi bir noktalama işareti kullanmadan yazınız. Bölüm adınız tek kelimeden uzunsa kelimeler arası boşluk bırakmadan bitişik yazınız (Örneğin; Emine Gülşah Akandere BilimTarihi). Ad soyadınızı UBYS sisteminde göründüğü gibi tam ve eksiksiz yazınız. Eposta adresinizi girip şifrenizi oluşturunuz.

 • Hesabınıza girişte sorun yaşıyorsanız farklı bir tarayıcıdan veya cihazdan giriş yapmayı deneyiniz.
 • CANVAS hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Hesap”, “Kontrol Paneli” ve “Dersler” gibi sekmeler göreceksiniz. “Dersler” sekmesine tıklayın ve ardından “Kısa Sınavlar” sekmesine tıklayın. Orada çevrim içi sınavınızı göreceksiniz.
 • Ara Sınav için masaüstü (PC), dizüstü bilgisayar ya da cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz. Sınav sırasında internet bağlantı sorunları ve/veya elektrik kesintisi durumlarına karşı gerekli önlemleri almanız beklenmektedir. Bunun için mümkün ise internet bağlantı hızı yüksek veya uygun yükseklikte bir masaüstü bilgisayar (PC) ve/veya şarjı dolu bir dizüstü bilgisayar ve/veya cep telefonu ile 3G, 4.5G bağlantısını hazır etmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye ait olacaktır.

Önemli: Sınavda sorun yaşanmaması adına masaüstü ya da dizüstü bilgisayar kullanacak iseniz, bilgisayarınızın saatinin doğru olduğundan emin olunuz. (Kullandığınız cihazın ve CANVAS hesabınızın saat ayarını “İstanbul” olarak seçmeniz gerekiyor. CANVAS hesabınızın saat ayarını “Hesap,” “Settings,” ve “Edit Settings”e tıklayarak değiştirebilirsiniz.) Ayrıca, CANVAS sayfasında soruları Türkçe görmeniz halinde sayfa üzerinde sağ tık yaparak “Translate to English” i seçiniz.

 • İngilizce I (IMU011) Ara Sınavı 25 adet sorudan oluşmaktadır ve sınav süresi 35 dakikadır.
 • Sorularda geriye dönüp cevaplarınızda gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.
 • Sınavın bitiminde “Submit Quiz (Gönder/Teslim et)” sekmesine tıklayarak sınavınızı sona erdirmeniz gerekmektedir. “Submit Quiz (Gönder/Teslim et)” bölümünü tıklamadığınız takdirde sınavlarınızın değerlendirilmesi mümkün olmayacaktır.
 • Sınavı bitir sekmesini tıkladıktan sonra sınava dönüş veya herhangi bir değişiklik yapamazsınız.
 • IMU011 Yabancı Dil I (İngilizce) dersinden muaf olan öğrencilerin sınava giriş hakkı bulunmamaktadır.
 • Sınav sürecinde ve sonrasında Yabancı Dil I (İngilizce) Ara Sınavına dair yazılı ve/veya görsel hiçbir içerik kayıt alma, yazıcıdan çıktı alma, fotokopi ile çoğaltma, ekran görüntüsü alma vb. dahil hiçbir şekilde kopyalanamaz, değiştirilemez, dağıtılamaz ve basılı ve sosyal (dijital) medya dâhil hiçbir platformda kullanılamaz. Kuralları ihlal ettiği tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

Önemli: Tarafınıza eposta gelmediyse “spam” bölümünü kontrol ediniz. Bölümünüze atanan koda erişemediğiniz ve/veya sorun yaşadığınız takdirde yabancidiller.uzem@medeniyet.edu.tr adresine isim, soy isim, öğrenci numarası ve bölümünüzü belirterek e-posta gönderebilirsiniz.

Lütfen güncel bilgiler ve duyurular için Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasını, CANVAS sınıflarınızı ve UBYS’de yer alan mailinizi düzenli olarak kontrol ediniz.